Lietuvos centrinė kredito unija

LCKU – ytai kooperatinė kredito įstaiga, k:uri

– Priima indėlius ir kitas grąžintinas lėšas iš narių-kredito unijų ir kitų LCKU įstatyme numatytų neprofesionalių rinkos dalyvių.

– Kredituoja kredito unijas ir kredito unijų narius.

– Teikia mokėjimo paslaugas:

– Vykdo pinigų pervedimus;

– Leidžia mokėjimo korteles („MasterCard“ ir „Maestro“);

– Teikia internetinės bankininkystės paslaugas;

– Vykdo atsiskaitymų tarp kredito įstaigų įskaitymą (kliringas).

– Teikia narėms kredito unijoms jų narių skolininkų ir paskolų būklės antrinio vertinimo paslaugas.

– Palaiko kredito unijų LCKU narių likvidumą. Siekiant užtikrinti šios funkcijos vykdymą LCKU yra įkurtas kredito unijų likvidumo palaikymo rezervas, kuriame kredito unijos laiko tam tikrą procentinę dalį nuo indėlių kredito unijose.

– Palaiko kredito unijų LCKU narių mokumą. Kredito unijų mokumui palaikyti yra įkurtas LCKU stabilizacijos fondas, kuris sudaromas iš pastovių kredito unijų įmokų.

– Stebi ir prižiūri kredito unijų LCKU narių veiklą ir, kai būtina, tikrina šias kredito unijas bei teikia informaciją priežiūros institucijai dėl nustatytų pažeidimų. Taip pat nuolat vertinama kredito unijų veiklos rizika ir kontrolė.

– Dalyvauja LR ir kitų šalių įvairių institucijų inicijuotose programose bei projektuose, skirtuose kredito unijoms, ir priima su tomis programomis bei projektais susijusias lėšas, turtą, taip pat prisiima įsipareigojimus.

– Teikia informacinių technologijų paslaugas kredito unijoms ir jų nariams. Informacinės sistemos „i-Kubas“ pagalba kredito unijos gali profesionaliai aptarnauti kredito unijų narius, vykdyti kasdienes kredito unijos operacijas ir reikiamas funkcijas. LCKU sukurtos internetinės bankininkystės „i-Unija“ dėka kredito unijų nariai savo finansus gali valdyti iš bet kurios pasaulio vietos.

– Teikia personalo valdymo konsultacijas ir specializuotus mokymus kredito unijų darbuotojams. LCKU mokymo sistema leidžia darbuotojams nuolat tobulėti ir kelti kvalifikaciją specializuotų mokymų, konsultacijų ir diskusijų metu.

– Konsultuoja ir teikia rekomendacijas verslo plėtros ir pardavimų klausimais. Taip pat kredito unijos konsultuojamos, kaip motyvuoti darbuotojus didesniems pardavimams, optimizuoti veiklos procesus. LCKU vykdo nuolatines rinkodaros, komunikacijos konsultacijas, viešina kredito unijų veiklą, vysto bendrą LKU prekės ženklą, planuoja bendras reklamos-viešinimo kampanijas, nagrinėja konkurencinę aplinką, teikia verslo veiksmų rekomendacijas.

Company Detail

Location

Kaunas

Industry

Banking & Financial Services

Company Size

50 - 99 Employees

Language

Lithuanian

Company Website

Visit our website

LinkedIn Page

Facebook Page

Visit our Facebook page

Instagram Page